|
Editie 15 - 1 februari 2010: Niks chillen
Soms ben je net een arts, die de diagnose al gesteld heeft voordat de patient is gaan zitten.
Met de moed der wanhoop stapte hij de bus in.
Ik ben mijn OV vergeten, zei hij. Hij keek me aan met een blik die radeloosheid verried, en ik hoefde geen tijd te verspillen met discussies.
Hier stond duidelijk een student voor me die zijn OV vergeten was.
Loop maar door jongen, bromde ik. Ik maakte een knik naar rechts met mijn hoofd. Loop maar door.
Dank U! zei hij opgelucht.
Terwijl hij naar achteren liep en ik de deuren sloot en de richtingaanwijzer naar links drukte, riep ik hem quasi verwijtend na: hoe kun je nou je OV vergeten! Je vergeet toch ook niet je jas aan te trekken!
Hij voelde zich duidelijk aangesproken en draaide zich om.
Nee, ik ben niet alleen mijn OV vergeten, maar mijn hele portemonnee.
Hij kwam terug naar voren.
En je portemonnee vergeet je al helemáál niet! zei ik bestraffend. Hij bleef schuin achter me staan. Intuïtief vroeg ik: gaat het wel goed met je?
Nee, het gaat niet goed met me. Ik heb net ruzie gehad met mijn vriendin.
Ah! Dus dat is het. En heb je spijt of is zij zo'n trut?
Nee, nee, zij is geen trut. Ik heb spijt.
Kennelijk had hij het pand met knallende deuren verlaten, en was-ie als een kip zonder kop de straat opgerend. Of misschien had zij hem er wel uitgeflikkerd.
Ik hoop dat ze een cooling-down inlast, of hoe zeg je dat, zei hij verward, nog bezig met het vormgeven van wat er nu eigenlijk gebeurd was. Ik hoop dat ze wat chil't, zeg maar. Daarom ga ik nu naar de sportschool.
Naar de sportschool?
Ja, om af te reageren en na te denken.
Volgens mij kun je beter met een bloemetje naar haar teruggaan. Kom hier, dan geef ik je geld voor een bloemetje.
Maar dat was iets teveel van het goede, denk ik. Hij wees het bescheiden af, en stapte uit bij de halte voor Stadion Galgenwaard, waar ook een fitness-centrum is gevestigd.
Het ga je goed, jongen, riep ik hem na. En sterkte!
Bedankt chauffeur!
Ik ben benieuwd of zijn vriendin een cooling-downfase heeft ingelast tijdens zijn verblijf in de sportschool, en of ze voldoende gechilled was toen hij bezweet en wel terugkeerde. Maar als ik haar was trok ik zo'n lekkere afgetrainde vent snel bij me onder de lakens. En zou ik vooral niet lullen over chillen.
|

Relevant
|